Завдяки втручанню Уповноваженого судом нарешті винесено вирок у кримінальному провадженні, порушеному майже 10 років тому

25/02/2015 16:24

5 березня 2005 року Орджонікідзевським районним відділом внутрішніх справ Запорізького міського управління ГУ МВС України в Запорізькій області порушено кримінальну справу за фактом підробки документів, зловживання владою, а також привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем головою жіночого кредитного союзу «Ти не один» Наталією Ахінько.

Після проведення досудового слідства, кримінальне провадження щодо Наталії Ахінько, 1949 року народження, спрямовано з обвинувальним висновком до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя. Потерпілими у зазначеній справі визнано громадян, у переважній більшості людей похилого віку, які довірили Наталії Ахінько свої заощадження та відповідно до укладених договорів залишили їх на зберігання у кредитному союзі строком від одного до двох років під 36-42% на рік.

Зі слів потерпілих, під час розгляду справи судом Орджонікідзевського району м. Запоріжжя допущені не розумні строки її розгляду. У 2010 році кримінальна справа у частині обвинувачення щодо підробки документів Наталією Ахінько при державній реєстрації кредитного союзу, складанні статутних документів, зловживання нею владою або службовими повноваженнями була закрита у зв’язку із закінченням термінів притягнення до кримінальної відповідальності.

Численні безпідставні, на думку потерпілих, перенесення судом призначених засідань негативно вплинули на стан їхнього здоров’я. Серед постійних присутніх у залі судових засідань був лише Микола Гавриков, 1929 року народження. Окремі потерпілі пішли з життя, так і не дочекавшись вироку суду.

Порушення прав потерпілих на розумні терміни розгляду кримінальної справи у суді змусило їх у грудні 2014 року звернутись за поновленням цього права до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Присутність у залі судових засідань регіонального координатора зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого у Запорізькій області Володимира Павленка пришвидшила завершення розгляду судом справи.

24 лютого 2015 року колегією суддів Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Наталії Ахінько винесено вирок. Її визнано винною у скоєнні злочину, який передбачено ч.5 ст.191 КК України. Враховуючи вік підсудної, наявність тяжкого хронічного захворювання, відсутність судимості, суд визнав за можливе застосувати до неї покарання нижче, ніж це передбачено санкцією зазначеної статті та призначив покарання у вигляді 5 років позбавлення волі із забороною на 3 роки займати певні посади та займатись відповідною діяльністю.