В інтернатних закладах Київської області виявлено проблеми, які ті самостійно вирішити не можуть

24/05/2016 17:40

Моніторинговою групою у складі працівників Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та громадських моніторів здійснено візити до Переяслав-Хмельницької загальноосвітньої школи-інтернату та Володарської санаторної школи-інтернату Київської області.

Сьогодні навчальні заклади інтернатного типу прагнуть розширити кількість освітніх послуг. Так, Переяслав-Хмельницька загальноосвітня школа-інтернат експериментує в галузі впровадження системи онлайн-освіти. Під час моніторингового візиту діти з різних районів області складали щорічні іспити за результатами навчання.

У Володарській санаторній школі-інтернаті планують у майбутньому відкрити двері не лише для дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, а й для навчання здібних та обдарованих дітей Київської області. У школі вже стало традицією приймати на літнє оздоровлення дітей – юних дослідників Малої академії наук.

Але моніторами були виявлені проблеми, які самостійно школи вирішити не спроможні. У Переяслав-Хмельницькому інтернаті потребує негайного ремонту покрівля навчального корпусу. Дах перебуває в аварійному стані, грибком покриті стеля, стіни туалетів на ІІ і ІІІ поверхах. Це становить серйозну загрозу життю і здоров’ю дітей.

Для забезпечення особистих потреб вихованців є необхідність у придбанні великої кількості меблів для спального корпусу: столів, приліжкових тумбочок, стільців.  

У Володарській санаторній школі багато років не можуть відновити втрачений акт, що засвідчує право власності на землю. На запити закладу до відповідних органів (Державне агентство лісових ресурсів), адміністрація школи отримує поради звертатися до Кабінету Міністрів України, від яких залежить видача цього документа. Пояснюють це тим, що санаторна школа розташована у лісопарковій зоні. Наявність у дитячого освітнього закладу вищезгаданого документа унеможливлює в майбутньому спекуляцію з будівлею, її перепрофілювання.

За результатами візитів будуть підготовлені акти реагування Уповноваженого з прав людини до Міністерства освіти і науки України та Київської обласної державної адміністрації.