Повторний моніторинговий візит до Бережанського ПНІ засвідчив позитивні зрушення

16/11/2015 11:04

13 листопада 2015 року було здійснено повторний моніторинговий візит без попередження до Бережанського психоневрологічного інтернату. Нагадаємо, візит  від 9 листопада 2015 року до цієї установи був перерваний через  виклик працівників прокуратури у зв’язку з виявленням двох підопічних в ізоляції.

Моніторингова група відзначила зміни, які відбулися після першого візиту: в кімнаті, де в ізоляції перебували двоє чоловіків, знято двері з ґратами, зроблено частковий ремонт.

У день візиту керівництво проводило збори колективу, на яких наголошувалось на необхідності забезпечити належний  догляд за підопічними.

Водночас,  монітори констатували наявність проблем, які  установа самотужки вирішити не в змозі, адже інтернат понад рік тому переведено у пристосовані корпуси, збудовані ще у 1946 року, а приміщення  установи передані Василіянському монастирю святого Іоанна Хрестителя.

Житлові кімнати переповнені, відсутня можливість виділити приміщення для їдальні та відпочинку. Існує нагальна необхідність переведення частини підопічних до інших закладів. Дозвілля чоловіків не організовано, реабілітація фактично відсутня, не відчутно результатів роботи трудінструктора. 

Члени моніторингової групи були одностайні в тому, що місцева влада і громада має допомогти у покращенні життя  підопічних.

За результатами візиту будуть підготовлені акти реагування Уповноваженого з прав людини керівництву Мінсоцполітики та Тернопільської облдержадміністрації. Крім того, Регіональний координатор Уповноваженого взаємодії з громадськістю в Тернопільській області під час наради в облдержадміністрації ознайомив  її керівників із сучасними стандартами забезпечення прав підопічних і вихованців установ соціального захисту населення.