Здійснення контролю за дотриманням прав засуджених осіб – спільне завдання громадських організацій та спостережних комісій

23/03/2015 17:27

У приміщенні «Навчально-методичного центру» Федерації профспілкових організацій Чернігівської області відбувся тренінг з представниками громадських організацій міста Чернігова, членами обласної та міської спостережних комісій. Тренінг організовано за ініціативою благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр» та Чернігівської міської спостережної комісії.

Відкриваючи тренінг, Станіслав Віхров – заступник міського голови-керуючий справами виконкому, голова спостережної комісії виконавчого комітету Чернігівської міської ради зазначив, що вказаний тренінг присвячений питанням здійснення громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених осіб і запобіганню неналежному поводженню з засудженими, а також знайомству з новими Правилами внутрішнього розпорядку установ виконання покарань.

Регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області, член Асоціації УМДПЛ Алла Лепеха розповіла присутнім про історію створення, завдання та діяльність Національного превентивного механізму в Україні. Особливу увагу вона приділила питанням, які стосуються запобіганню катуванням, нелюдському поводженню з особами, які утримуються в установах виконання покарань.
Кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального права Інституту права імені Володимира Сташиса Валентина Бадира зробила науковий аналіз Правил внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 29.12.2014 № 2186/5, порівняно з Правилами внутрішнього розпорядку установ виконання покарань, затверджених наказом Державного департаменту з питань виконання покарань від 25.12.2003 року №275. Вона наголосила на тому, що Правила внутрішнього розпорядку установ виконання покарань – це інструмент забезпечення прав і законних інтересів засуджених. На сьогоднішній день нові Правила є такими, що створюють для персоналу установ виконання покарань поле для порушень прав і законних інтересів засуджених. На думку науковця, дію цього наказу потрібно призупинити, а Правила внутрішнього розпорядку установ виконання покарань доопрацювати.