У Тетіївському стаціонарному відділенні центру соціального обслуговування на Київщині відбулися зміни на краще

23/10/2017 16:10

Такого висновку дійшла моніторингова група у складі працівника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та громадського монітора, які в межах реалізації національного превентивного механізму (НПМ) здійснили повторний моніторинговий візит до стаціонарного відділення Тетіївського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

Завдяки збільшенню видатків із районного бюджету у 2017 році та наданій представниками громади благодійній допомозі у відділенні відбулися позитивні зміни: замінено покрівлю даху, встановлено нові енергозберігаючі вікна та двері, закуплено зручні ліжка і тумбочки, проведено ремонт душової кімнати та встановлено нову ванну і душ.

«Після минулорічних візитів моніторів НПМ у нас відкрилися очі на прості речі, які поліпшують якість життя стареньких, – говорить керівник територіального центру Галина Корчак. – Якби ви нам не розповіли про ходунки і різні стільчики-туалети, ми б ніколи не знали про їх різновиди. Потім ми попросили – і благодійники їх нам закупили».

І дійсно, у кожного мешканця були візки, ходунки для зручності пересування, туалетні крісла-стільці.

Проблемою залишається наявність вакантних посад медичних працівників. Зокрема, у відділенні медсестра працює за сумісництвом (приходить після закінчення робочого дня за основним місцем роботи). А мешканці відділення, люди з різними захворюваннями, потребують виконання медсестрою всіх лікарських призначень цілодобово, а не лише у часи її присутності в установі.

Крім того, варто відзначити неуважне ставлення до підопічних з боку лікарів Тетіївської районної лікарні, на території якого розташоване відділення. Так, у відділенні проживає підопічна, яка постраждала вдома під час пожежі та отримала значні опіки. Моніторинговою групою було встановлено, що жінка була оглянута лікарем-хірургом, але їй не зроблено жодних призначень і не надається медична допомога, якої вона потребує.

За результатами візиту будуть надіслані акти реагування Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини керівництву Мінсоцполітики, а також обласної та районної державних адміністрацій.

Перший моніторинговий візит до стаціонарного відділення Тетіївського районного територіального центру соціального обслуговування здійснено у травні 2016 року