Розпочалися моніторингові візити до виховних колоній, де відбувають покарання неповнолітні діти

16/05/2014 10:49

У рамках запланованого  моніторингу Представником Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксаною Філіпішиною та працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого спільно зі співробітниками Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та громадськості відвідано Мелітопольську та Прилуцьку виховні колонії для неповнолітніх.  

Під час відвідування установ вивчалися умови проживання та навчання дітей, їх зайнятість, реалізація їх права на спілкування з батьками та родичами, а також питання, пов’язані з соціальною та психологічною адаптацією дітей, у тому числі, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, після звільнення.  

Також монітори мали змогу особисто поспілкуватися з неповнолітніми та виявити факти щодо неналежного утримання дітей, що, в свою чергу, призводить до порушення їхніх прав та інтересів.  

Упродовж травня цього року моніторингом планується охопити всі виховні установи для дітей, які перебувають у конфлікті із законом: Кременчуцьку (Полтавська обл.), Ковельську (Волинська обл.), Дубенську (Рівненська обл.), Самбірську (Львівська обл.) та Курязьку ім. А.С. Макаренка (Харківська обл.).