За поданням Уповноваженого двом неповнолітнім громадянам Афганістану видані посвідчення особи, які вони не могли отримати понад 2 роки

08/04/2014 10:07

Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини було направлено подання голові Державної міграційної служби України за фактом порушення прав дітей, які відповідно до Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» є дітьми, розлученими з сім’єю.
 
Двоє неповнолітніх громадян Афганістану понад 2 роки не могли отримати посвідчення особи, які дають можливість реалізувати їхні права на території України, передбачені Законом України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», а також іншими законодавчими актами.
 
Зокрема, посвідчення особи дасть дітям можливість отримати документ про закінчення навчального закладу, а саме – свідоцтва про базову загальну середню освіту.
 
Державна міграційна служба України відреагувала на подання Уповноваженого з прав людини відповідно до законодавства. Неповнолітнім громадянам Афганістану оформлено заяви-анкети та видано посвідчення особи.