Виявлено певні недоліки у діяльності Ірпінського відділу поліції та Подільського управління поліції

19/02/2016 12:08

11-12 лютого 2016 року працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно із громадськими моніторами здійснили повторні візити до Ірпінського відділу поліції ГУНП в Київській області та Подільського управління поліції ГУНП у м. Києві.

У відвіданих органах поліції особи, відповідальні за перебування затриманих, не здійснюють передбачені Кримінальним процесуальним кодексом заходи щодо запобігання порушенням прав цієї категорії осіб. Зокрема, відсутня документація обліку всіх дій, що проводяться із залученням затриманого, у тому числі час початку та закінчення цих дій та осіб, які проводили такі дії або були присутні при їх проведенні. Доставлені особи не реєструються в Журналах обліку доставлених, відвідувачів та запрошених.

У протоколах про затримання осіб за підозрою у вчиненні злочину не зазначається час та місце фактичного затримання, а фіксується час доставляння до відділу поліції або ж час та місце складання протоколу про затримання. Відсутність у протоколі затримання часу фактичного затримання особи приводить до штучного збільшення передбаченого Конституцією України часу, протягом якого законність затримання повинна бути перевірена судом.

В Ірпінському відділі поліції відсутні спеціальні приміщення для роботи із затриманими та доставленими особами, усі дії із затриманими особами проводяться у робочих кабінетах працівників поліції, що заборонено законодавством, адже існує високий ризик неналежного поводження із затриманими особами. Крім того, у відділі поліції відсутні відповідним чином обладнані спеціальні приміщення для тимчасового тримання затриманих або доставлених осіб. Виявлено факти тримання осіб у підпорядкованому відділу поліції ізоляторі тимчасового тримання, який офіційно закритий та перебуває на ремонті.

За результатами візитів відповідні рекомендації щодо усунення виявлених недоліків буде направлено до Національної поліції України та Генеральної прокуратури України для здійснення належного реагування.