За сприяння Уповноваженого з прав людини поновлено право малолітньої дитини, позбавленої батьківського піклування, на отримання державної допомоги

02/02/2016 12:41

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надійшло звернення від Надії Р., яка за рішенням виконавчого комітету Первомайської міської ради Луганської області у 2013 році була призначена опікуном над малолітнім Артемом Н.

У зв’язку з подіями на Сході України влітку 2014 року опікун змушена була виїхати з непідконтрольної українській владі території. 

Управлінням праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради заявниця була взята на облік як особа, переміщена з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. Проте за період з 01.07.2014 по 31.12.2014 їй було відмовлено у призначенні державної допомоги, передбаченої Законом України «Про охорону дитинства», для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

У ході провадження Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини були отримані документи, які підтверджували право заявниці на отримання державної допомоги на дитину, та були надіслані до Міністерства соціальної політики з вимогою здійснити відповідні виплати.

За інформацією Міністерства соціальної політики України, управлінням праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради у січні 2016 року здійснено нарахування та виплата коштів на дитину.