Як організувати роботу психоневрологічного інтернату: досвід Михайлівського інтернату Запорізької області

02/02/2016 12:27

Підопічні Михайлівського психоневрологічного інтернату навчилися заробляти гроші у стінах інтернату: пишуть сайти, плетуть килимки. Про це дізналися представники моніторингової групи національного превентивного механізму під час візиту до закладу.

На момент візиту у 5-ти відділеннях інтернату проживало 264 особи, жінки та чоловіки. У закладі створено гарні, майже домашні, побутові умови: просторі кімнати розраховані на 2-4 особи, деякі підопічні проживають самостійно (по одному). У відділеннях чисто, дуже тепло – чимало підопічних вдягнуто у футболки. Лежачі підопічні забезпечені памперсами. У відділенні відсутній характерний запах несвіжості.

У відділенні для жінок є кімната, у якій підопічні можуть у вільний час приготувати собі «щось смачненьке». Там є невеличка плитка, холодильник. «Продукти ми купуємо за пенсію. Нещодавно ми варили варенички», – із захопленням ділиться з членами моніторингової групи одна з підопічних, показуючи запаси борошна та інших необхідних продуктів у власній шафі.

В інтернаті на харчування однієї особи виділяється 26 грн, при цьому щодня підопічні отримують рибні та м’ясні страви. «Коли ми зайшли на кухню, – згадує монітор НПМ Віра Яковенко, – нам захотілося пообідати: навколо був запах свіжого хліба, м’яса та розсольнику».

У закладі чимало уваги приділяється спорту – є футбольна команда. Також підопічні грають у теніс, шашки та шахи. Жінки віддають перевагу плетінню килимків, виготовленню ляльок для театру та м’яких іграшок. 

«Особливу подяку варто висловити працівникам пральні», – зазначив монітор НПМ Роман Дятлов.

Моніторингова група відзначила, що у пральні дійсно чисто і сухо. Працівники усміхнені та привітні, навіть за такого великого навантаження – їм необхідно перепрати натільну білизну, яку змінюють щоденно, та постільну за потребою. 

«Хотілося відмітити активну співпрацю директора інтернату з моніторинговою групою, – зазначила працівник Департаменту НПМ Секретаріату Уповноваженого Ірина Сергієнко. – Тішить те, що директор інтернату наступного дня по телефону розповів про усунення більшості недоліків, які не потребували значних фінансових витрат, наприклад, перевели підопічних у більш зручні кімнати, вкрутили лампочку, познімали засувки з кімнатних дверей та інше».     

За результатами візиту підготовлено акти реагування Уповноваженого з прав людини, які будуть надіслані керівництву Мінсоцполітики та Запорізької облдержадміністрації.