Виявлено порушення прав людини в органах та спецустановах УМВС України в Чернігівській області

21/05/2015 10:50

18-19 травня 2015 року працівники Секретаріату Уповноваженого з прав людини разом із представниками громадськості здійснили моніторинговий візит до Ріпкинського РВ УМВС України в Чернігівській області та ізолятора тимчасового тримання зазначеного районного відділу. Було перевірено також спеціальну палату комунального закладу Ріпкинської центральної районної лікарні та спеціальний автомобіль (автозак) для перевезення затриманих осіб.

          Під час проведення перевірки виявлено ряд порушень, зокрема не відповідають національним та міжнародним стандартам умови тримання в кімнаті для затриманих та доставлених чергової частини (КЗД) та камерах ізолятора тимчасового тримання Ріпкинського РВ. Дві камери ізолятора тимчасового тримання та кімната для затриманих та доставлених чергової  частини взагалі не можна використовувати для перебування  затриманих, так як їх площа менша ніж 7 кв. м., а відстань між стінами камер менша ніж 2 м. Відповідно до стандартів Європейського комітету з питань запобігання катуванням      чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню (КЗК), при оцінці поліцейських камер для одиночного тримання на час, що перевищує кілька годин, рекомендовані такі критерії: загальна площа приблизно 7 квадратних метрів, відстань між стінами не менше 2 метрів та відстань між підлогою і стелею - 2,5 метри. Також в КЗД чергової частини взагалі відсутнє природне освітлення та стаціонарний санітарний вузол. Для справляння природних потреб ця кімната обладнана біотуалетом.

                  Окрім цього, в перевіреному ізоляторі не обладнано кімнату для побачень, через що особам, які там тримаються, побачення не надаються. Потребує оновлення постільна білизна, недостатньо миючих засобів, рушників,  засобів для індивідуальної гігієни.

Неналежним чином здійснюється облік перебування осіб в органі внутрішніх справ та облік повідомлень до Центру з надання вторинної правової допомоги про факти затримання. Не доукомплектовані медичні аптечки, деякі ліки мають прострочений термін дії.

         Повний перелік недоліків та порушень із відповідними рекомендаціями буде направлено до Ріпкинського РВ УМВС України в Чернігівській області, Міністерства внутрішніх справ та Генеральної прокуратури України для здійснення належного реагування.