Українських правоохоронців навчатимуть міжнародним стандартам дотримання прав людини

21/03/2018 17:00

Про це йшлося під час презентації україномовної версії посібника «Права людини і забезпечення правопорядку під час публічних зібрань», підготовленого Бюро демократичних інститутів з прав людини ОБСЄ.

Видання адресовано, в першу чергу, співробітникам правоохоронних органів. Вже проведено три навчальні семінари для поліцейського командування.

Рекомендації, які містяться у посібнику, спрямовані на ефективну роботу правоохоронців під час мирних зібрань і сприяють реалізації права на мирні зібрання відповідно до міжнародних стандартів.

Під час панельної дискусії керівник Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Євген Нєцвєтаєв поінформував присутніх про системні проблеми в діяльності правоохоронних органів. Особливо, коли йдеться про мирні зібрання.

«Ми часто є свідками того, що до учасників мирних зібрань правоохоронці застосовують силу – б’ють по голові, шиї, у живіт. І це є грубим порушенням! А під час конфліктних ситуацій вони можуть  «заспокоювати» не лише порушників громадського правопорядку, а й усіх тих, хто потрапляє під руку! Також ми фіксуємо непоодинокі випадки, коли медична допомога не надається», – зазначив Євген Нєцвєтаєв.

Особливу увагу присутніх він звернув на відсутність ідентифікації працівників поліції. Через це неможливо притягнути винних до персональної дисциплінарної відповідальності.

У посібнику наголошується, що правоохоронці мають планувати свою роботу під час зібрання і налагоджувати взаємодію з громадськістю. Також наводяться приклади несилових прийомів, які можна  використовувати для вирішення проблем, які виникають під час мирних зібрань.