Налагоджена співпраця Секретаріату Уповноваженого з Мінсоцполітики щодо дотримання прав підопічних та вихованців в інтернатах

02/11/2015 16:52

26-29 жовтня 2015 року Харківський інститут соціальних досліджень у співпраці з Департаментом з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини за фінансової підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні провели два тренінги, присвячені обговоренню питання забезпечення прав людини в інтернатних закладах України.

У навчальних заходах взяли участь представники системи соціальних послуг – директори психоневрологічних інтернатів, геріатричних пансіонатів, дитячих будинків-інтернатів, працівники Міністерства соціальної політики України та департаментів соціального захисту населення в областях.

Перший день тренінгів розпочали з презентації провідного експерта ХІСД Андрія Черноусова про становлення національного превентивного механізму в Україні та міжнародні зобов’язання нашої держави згідно з ОРСАТ. Експерт детально розібрав поняття «місць несвободи», представив результати інвентаризації таких місць в Україні та детально розповів про функції та завдання української моделі НПМ.

Науковий співробітник ХІСД Світлана Щербань розповіла, як відбуваються візити у місця несвободи та які методи збирання інформації використовуються моніторинговими групами НПМ.

 Заступник керівника Департаменту з питань реалізації НПМ Секретаріату Уповноваженого Олена Темченко обговорила з учасниками міжнародні та національні нормативно-правові акти у сфері надання психіатричної допомоги підопічним та вихованцям інтернатних установ, ознайомила з результатами проведення візитів до закладів системи соціального захисту населення «сірої» зони та непростої ситуації з евакуацією звідси людей та персоналу.

Заступник завідувача відділу Департаменту з питань реалізації НПМСекретаріату Уповноваженого Ірина Сергієнко детально розібрала застосування міжнародних та національних стандартів в діяльності закладів системи соціального захисту населення та ознайомила з типовими проблемами інтернатних установ в Україні.
І учасники, і організатори заходів відзначили дійсно продуктивно роботу протягом цих днів, результати якої будуть використані для подальшої співпраці та налагодження взаємовідносин в рамках моніторингу національного превентивного механізму в Україні.