Ярмолинецький районний суд Хмельницької області визнав винним приватного підприємця у порушенні законодавства про захист персональних даних

20/07/2015 11:04

Ярмолинецький районний суд Хмельницької області, розглянувши справу про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст. 188–39 КУпАП, своєю постановою від 15 липня 2015 року визнав винним приватного підприємця у порушенні законодавства про захист персональних даних.

У ході судового розгляду суд встановив, що фізична особа‑підприємець, надаючи фотопослуги у смт Ярмолинці Хмельницької області, відсканувала та зберегла на своєму комп’ютері особисті документи (паспорт та ідентифікаційний код) одного зі своїх клієнтів. Усепереч положенню п. 2 ч. 2 ст. 15 Закону України «Про захист пересональних даних» вказані файли нею не було видалено, внаслідок чого доступ до таких документів отримала стороння особа, яка незаконно використала персональні дані клієнта для укладення цивільного договору, за яким в останнього виникла заборгованість, про що його повідомили колектори.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що фізична особа‑підприємець здійснювала господарську діяльність без забезпечення належного рівня захисту персональних даних своїх клієнтів, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 188–39 КУпАП, а саме – недодержання встановленого законодавством про захист персональних даних порядку захисту персональних даних, що призвело до незаконного доступу до них та порушення прав суб’єкта персональних даних.