Відбулися моніторингові візити до Яготинського районного суду та пункту тимчасового розміщення біженців

20/05/2016 10:37

12 травня 2016 року відбувся моніторинговий візит без попередження до Яготинського районного суду Київської області. Під час візиту моніторингова група також ознайомилась із умовами, що створені для проживання біженців та осіб, що потребують додаткового захисту, у розташованому на території  міста пункті тимчасового розміщення біженців, що невдовзі має відкритися.

Однією з головних проблем у Яготинському міськрайонному суді, на думку його голови, є те, що у місцевому відділі поліції кілька років не працює ізолятор тимчасового тримання, а начальник місцевої поліції не бажає відновлювати його роботу. Тому обвинувачених доставляють на судові засідання за 40 км із сусіднього Переяслав-Хмельницького району, а працівники суду вимушені возити до Київського апеляційного суду кримінальні справи для того, щоб реалізувати право обвинувачених (засуджених) осіб на ознайомлення із матеріалами своєї справи.

Монітори зазначили, що кімната для конвою та утримання підсудних (засуджених) суду в цілому перебуває у належному стані. Серед недоліків виявили відсутність кімнати для зустрічі з адвокатом та вільного доступу до питної води. Моніторингова група також відзначила належний стан залів для судових засідань, проте наголосила на необхідності обов’язкової обробки повітря у приміщеннях бактерицидними кварцовими лампами.

Здійснюючи моніторинг в Яготинському пункті тимчасового розміщення біженців, моніторингова група відзначила належний стан приміщень для прийняття шукачів притулку. Незважаючи на те, що деякі оздоблювальні роботи ще тривають, загалом приміщення готові прийняти перших мешканців.

Водночас монітори звернули увагу на те, що посадові інструкції працівників закладу потребують суттєвого доопрацювання з питань, що стосуються попередження катувань, жорстокого та нелюдського поводження. Проблемним залишається питання забезпечення належного рівня медичної допомоги, оскільки посада лікаря в чинному штатному розписі установи відсутня.

Рекомендації щодо усунення передумов до жорстокого та нелюдського поводження з особами в цих установах будуть спрямовані керівництву відомств найближчим часом.