Протидію формування у суспільстві ксенофобських настроїв до ромів обговорили в Офісі Омбудсмена

20/03/2018 19:33

80,4%  опитаних представників ромської громади вважають, що порушення їхніх прав зумовлено негативним ставленням до них у суспільстві.

Про це йшлося під час круглого столу, під час якого було презентовано результати соціологічного дослідження «Права ромів в Україні: проблеми, виклики перспективи», здійсненого Коаліцією ромських НУО «Стратегія 2020».

Результати дослідження свідчать, що роми мають низький рівень довіри до органів влади та установ надання послуг. Серед найболючіших питань – ускладнений доступ до освіти, медицини, соціальних послуг, працевлаштування, документування та правосуддя.  

Учасники заходу переконані, що зменшити ксенофобські настрої у суспільстві можна шляхом викорінення мови ворожнечі у ЗМІ, соціальних мережах та на офіційних інтернет-порталах окремих відомств, зокрема правоохоронних органів. Також необхідно залучати до вирішення цієї проблеми органи державної влади та місцевого самоврядування – проводити навчання для працівників цих органів, а також організовувати освітні заходи у навчальних закладах.

Учасники круглого столу напрацювали рекомендації, серед яких – співпраця місцевих органів влади з ромськими правозахисними організаціями, вирішення нагальних соціально-економічних проблем ромів, а також дотримання принципів недискримінації у всіх проявах суспільного життя.