Визначено основні напрями співпраці Офісу Омбудсмана і Фонду народонаселення ООН в Україні

20/01/2015 16:35

Відбулася зустріч Представника Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксани Філіпішиної з Представником Фонду народонаселення ООН в Україні Нузхат Есан.

Під час робочої зустрічі Аксана Філіпішина та Нузхат Есан обговорювали головні напрями співпраці у 2015 році. Зокрема, йшлося про організацію спільних заходів, освітніх (тренінгових) програм, інформаційних кампаній щодо просування гендерної рівності та боротьби з дискримінацією за ознакою статі. У цьому зв’язку було вирішено вживати заходів щодо сприяння захисту соціальних прав жінок із вразливих груп, наприклад, сільські жінки, ромські жінки, жінки з інвалідністю, наркозалежні жінки, ВІЛ-позитивні жінки.

За результатами зустрічі було також домовлено про розробку механізму збору даних про випадки сексуального насильства, домашнього насильства по відношенню до жінок і чоловіків, які перебувають у районах проведення антитерористичної операції.

Довідково. Меморандум про взаєморозуміння між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини і Фондом народонаселення ООН в Україні підписано 26 вересня 2013 року, метою якого є налагодження взаємного співробітництва, зокрема, обмін досвідом з питань ефективного просування і захисту прав людини.