Анонс круглого столу: презентація нового проекту закону «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини»

20/11/2018 14:49

21 листопада 2018 о 10:00

Адреса: Київ, вулиця Інститутська 21/8, Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини

Учасники: Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, директор Інституту права Литви Юргіта Паужайте-Кулвінскене, представник Уповноваженого з дотримання інформаційних прав та представництва в Конституційному Суді України Віктор Барвіцький, старший спеціаліст Інституту права Литви Сальвія Кавальне, старший радник Офісу Омбудсменів Сейму Литовської Республіки Ріта Янушаускене, голова Вищого адміністративного суду Литви Гінтарас Крижевічус, представники міжнародних організацій, дипломатичних місій та правозахисних інституцій.

Під час круглого столу планується обговорення нового законопроекту «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», розробленого в тому числі за участю литовських експертів проекту ЄС Twinning Ombudsman.

Метою заходу є обговорення законодавчих змін, які забезпечили б посилення потенціалу інституції Уповноваженого для вирішення системних проблем у сфері прав людини, актуальних для всього українського суспільства. Зокрема, посилення ролі Уповноваженого у сприянні та заохоченні належної адміністративної поведінки органів державної влади, місцевого самоврядування та інших установ. Законопроектом передбачається підвищення ефективності процедури розгляду скарг шляхом уточнення, спрощення та гармонізації правових норм для розслідування індивідуальних скарг, а також посилення інституційного потенціалу шляхом встановлення більш чітких і прозорих відносин з українським парламентом і судовими органами влади.

Програму заходу доступна за посиланням.

Проект змін до Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» можна прочитати тут.

З рекомендаціями експертів проекту ЄС Twinning щодо приведення національної нормативно-правової бази у відповідність із кращою практикою ЄС у сфері прав людини можна ознайомитись тут.

Акредитація ЗМІ за телефонами: 044-253-80-04, 050-14-400-48