Регіональний координатор Уповноваженого у Тернопільській області провів майстер-клас для школярів «Ти і міліція»

19/03/2015 11:35

Регіональний координатор Уповноваженого зі зв’язків із громадськістю в Тернопільській області Володимир Шевченко провів для учнів Чортківської школи майстер-клас «Ти і міліція», під час якого ознайомив учнів із їхніми правами при спілкуванні з правоохоронцями, акцентувавши увагу на тому, що можуть вимагати міліціонери, а що вважається порушенням.

Учні старших класів найбільше цікавилися тим,  як діяти у тому разі, коли міліціонер забирає у них мобільний телефон та переписує з нього контакти чи переглядає СМС-повідомлення або  як реагувати на запрошення прибути у відділок міліції негайно. Було розглянуто також кілька типових ситуацій в контакті з міліцією, зокрема візит правоохоронців додому, затримання за вчинення адміністративних правопорушень та як цього уникнути, обшук та вилучення особистих речей, затримання за вчинення злочину,  побиття в міліції тощо.

Координатор Уповноваженого проілюстрував школярам кілька реальних ситуацій з обговорюваної тематики, що мали місце в Тернопільській області, та розповів, як на ці факти порушень було відреаговано Офісом Омбудсмана, зокрема відділом спеціальних проваджень. На завершення Володимир Шевченко презентував школярам мобільний додаток «Міліція під контролем», розроблений Асоціацією українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів, а також пам’ятки «Адвокат у кишені» від УМДПЛ.