Підопічним Бахматовецького будинку-інтернату створені максимально наближеними до домашніх умови проживання

18/09/2017 11:53

12 вересня 2017 року відбувся моніторинговий візит національного превентивного механізму до Бахматовецького будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів у Хмельницькій області. До складу моніторингової групи увійшли представник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Анастасія Клюга, регіональний координатор зі взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Хмельницькій області Оксана Кізаєва та громадські монітори Алла Лепеха та Андрій Крижановський.  

На час відвідування в установі проживало 45 мешканців, серед яких більша половина – люди з інвалідністю. Підопічні проживають у кімнатах по 2-4 особи. Кімнати чисті, затишні, без стороннього запаху. Загалом атмосфера в цьому інтернаті домашня. Підопічні практично не висловлювали скарг, легко йшли на контакт і розповідали про своє життя, говорили, що персонал ставиться до них, як до членів своєї родини. Також треба зазначити, що люди з інвалідністю забезпечені технічними засобами реабілітації, оскільки належним чином ведеться медична документація і заповнюються індивідуальні програми реабілітації людей з інвалідністю.

Проте моніторинговою групою були виявлені деякі порушення та недоліки. Зокрема, в установі існує заборона виходу більшості підопічних за межі установи. Персонал пояснює це тим, що мешканці поважного віку можуть заблукати або забути, як повернутися назад. Однак такі обмеження є протиправними. Також моніторингова група звернула увагу адміністрації на необхідність проведення ремонту у санітарних вузлах, облаштування туалетів і ванної кімнати поручнями.

За результатами візиту готуються акти реагування Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, які будуть надіслані до Міністерства соціальної політики України та Хмельницької облдержадміністрації.