Завдяки регіональному представнику Уповноваженого учасник АТО отримав відповідний статус

18/08/2016 13:45

9 серпня 2016 року Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернівецькій області Леонідом Ілюком було проведено особистий прийом за місцем проживання важкопораненого учасника АТО громадянина К.

Внаслідок отриманого в зоні АТО поранення він став інвалідом 1 групи (підгрупа Б), втратив частину кістки черепа, отримав ураження внутрішніх органів, нервової системи тощо. Під час особистого прийому було обговорено низку питань, вирішення яких заявник потребує першочергово. Це, зокрема, отримання статусу учасника бойових дій, проведення операційного лікування наслідків вогнепального поранення черепу та головного мозку, а також подальше комплексне лікування тощо.

У зв’язку з цим вже 15 серпня Регіональний представник Уповноваженого в Чернівецькій області провів робочу зустріч з Чернівецьким обласним військовим комісаром Володимиром Шведюком, під час якої обговорювалися питання взаємодії військового комісаріату з Регіональним представництвом Омбудсмана.

«Необхідно сприяти вирішенню проблемних питань військовослужбовців, які в силу різних обставин не в змозі особисто звернутися для отримання статусу учасників АТО», – висловив переконання Леонід Ілюк.

Окремо було обговорено питання отримання відповідного статусу громадянином К., який з січня 2016 року перебуває на території області, проте дотепер не визнаний учасником бойових дій та не може скористатися належними йому пільгами.

Вже наступного дня до регіонального представництва Уповноваженого надійшла інформація від Чернівецького обласного військового комісаріату про надання громадянину К. статусу учасника АТО та вручення йому Герцаївським військовим комісаром відповідного посвідчення.