У ході провадження Уповноваженого забезпечено право людини на отримання грошової допомоги при виході на пенсію

16/06/2015 12:05

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулася мешканка Миколаївської області Валентина Б. щодо порушення органами Пенсійного фонду України її права на отримання грошової допомоги при виході на пенсію в розмірі 10-ти місячних пенсій відповідно до пункту 7-1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» як особи, яка працювала в державних і комунальних закладах та установах на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пункту «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

На відповідне звернення Уповноваженого з прав людини до Пенсійного фонду України (органу, наділеного повноваженнями вирішення спорів, що виникають з правовідносин за Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»), останнім поінформовано, що заявниці неправомірно було відмовлено в призначенні зазначеної грошової допомоги, наразі це питання врегульовано.

У контексті зазначеного принагідно зауважимо, що виплата грошової допомоги при призначенні пенсії за віком відповідно до п. 7-1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» здійснюється при дотриманні таких умов:

– робота осіб на день досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до пунктів «е»-«ж» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення»;

– наявність відповідного страхового стажу на таких посадах (для чоловіків – 35 років, для жінок – 30 років);

– відсутність факту отримання будь-якої пенсії до часу призначення пенсії за віком.