У Кривому Розі обговорили питання дотримання прав внутрішньо переміщених осіб

01/06/2017 17:54

31 травня 2017 року представник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олександр Комлевий взяв участь у круглому столі, який було організовано з метою виявлення нагальних проблем внутрішньо переміщених осіб, які мешкають на території Дніпропетровській області, а саме у – м. Кривий Ріг та Криворізькому районі.

У заході взяли участь внутрішньо переміщені особи, які перебувають на обліку в Криворізькому міськрайонному центрі зайнятості, представники Благодійного фонду «Горєніє», Фонду «Професійний розвиток», Мережі ЛЖВ, відділу правопросвітництва Першого Криворізького місцевого центру.

Серед питань, які обговорювали учасники круглого столу, – механізм перетину лінії зіткнення, поновлення соціальних виплат, оскарження дій або бездіяльності державних органів та інші випадки, за яких внутрішньо переміщеним особам необхідно звертатися до органів державної влади, суду або потрібна допомога громадських організацій. Особливу увагу було приділено обговоренню питань забезпечення житлом, участь у виборчому процесі, працевлаштування, необхідність періодичного виїзду на непідконтрольні території.

Окремо юристи зупинились на тих випадках, коли елементарні знання про порядок направлення письмових звернень, запитів на інформацію та звернень за безоплатною первинною правовою допомогою можуть значно сприяти у вирішенні проблемних питань.

Інформація, яку надав представник Офісу Омбудсмана, зокрема про повноваження Уповноваженого з прав людини, контактні дані співробітників Регіонального представництва Уповноваженого, стала в нагоді, як самим внутрішньо переміщеним особам, так і громадським організаціям, які опікуються проблемами переселенців.

За результатами круглого столу присутні висловили сподівання на продовження спільної плідної співпраці з метою якнайкращого забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб.