У Мукачеві обговорили питання реалізації стратегії захисту прав ромів, зокрема розвиток органів самоорганізації ромських громад

15/03/2017 10:35

13 березня 2017 року в приміщенні Мукачівської районної державної адміністрації відбулася розширена робоча зустріч з питань розвитку органів самоорганізації ромських громад Закарпаття.

У зустрічі взяли участь голови органів самоорганізації ромських громад у Мукачівському районі, голови Великолучківської, Чомонинської та Павшинської сільських рад, на території яких діють органи самоорганізації ромських громад, керівник Мукачівського бюро технічної інвентаризації, а також регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Закарпатській області Олег Григор’єв.

«Розвиток ромського самоврядування дасть змогу представникам ромської національної меншини брати участь у вирішенні питань місцевого значення і здійснювати передані їм повноваження місцевої ради. Шляхом створення органів самоорганізації пішли і європейські країни, тому створення юридично оформленого колегіального органу самоорганізації, який буде відстоювати інтереси ромської громади, допоможе перейти на якісно новий рівень взаємовідносин між місцевою владою та ромами, а це в свою чергу допоможе вирішити питання, які багато років залишались не вирішеними», – зазначив під час зустрічі Олег Григор’єв.

Учасники зустрічі обговорили питання функціонування органів самоорганізації ромських громад, оскільки саме ці новостворені інституції допоможуть ромській спільноті швидше й ефективніше вирішувати характерні для ромів системні проблемні питання, зроблять серйозний крок у плані інтеграції ромської спільноти в українське суспільство.

З цією метою було презентовано локальну програму інтеграції ромів Мукачівського району, в рамках якої обговорювалось одне з найактуальніших питань – включення членів органів самоорганізації ромських громад до координаційних рад, тимчасових комісій і комітетів при сільських радах для обговорення проектів рішень та розробки сільських цільових програм з розвитку територій, де розташовані ромські поселення.

Учасники зустрічі наголошували на важливості проведення технічної інвентаризації будинків в ромських поселення та оформлення технічних паспортів, оскільки, як відомо, проблема самовільної забудови та як наслідок відсутність реєстрації – одна з найгостріших у ромській громаді. Зокрема, було прийнято рішення про проведення спільних виїздів для технічної інвентаризації будинків в ромські поселення с. Чомонин, Великі Лучки та Павшино протягом березня поточного року. Виконавчий директор Мукачівського районного БТІ Володимир Машкаринець запевнив присутніх у тому, що підприємство готове йти назустріч у вирішенні цього питання й оперативно провести технічну інвентаризацію з видачею технічних паспортів на будинки.

Підсумовуючи результати зустрічі, заступник голови Мукачівської районної державної адміністрації Олександр Богів висловив сподівання щодо подальшої ефективної співпраці всіх зацікавлених сторін на шляху впровадження ромської стратегії.