Завдяки втручанню Уповноваженого забезпечено право громадянки на встановлення групи інвалідності відповідно до стану її здоров’я

15/10/2015 15:23

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулась громадянка В. із Донецької області з проханням забезпечити право на встановлення групи інвалідності відповідно до стану її здоров’я.

У своєму зверненні заявниця зазначала, що встановлена їй медико-соціальною експертною комісією друга група інвалідності не відповідала функціональним змінам її здоров’я у зв’язку з перенесеними захворюваннями. Заявниця наполягала на повторному огляді та встановленні групи інвалідності згідно з визначеними діагнозами та медичними висновками.

Численні звернення заявниці до територіальних органів охорони здоров’я Донецької області із зазначеного питання залишалися без належного реагування.

У ході відкритого Уповноваженим з прав людини провадження порушене заявницею питання вирішено позитивно. Враховуючи ступінь порушення функції зору, серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату жінки, їйвстановлено першу «Б» групу інвалідності.