У Вовчанському геріатричному пансіонаті створено належні умови для проживання підопічних

14/11/2017 14:20

Моніторинговою групою у складі спеціалістів Відділу забезпечення діяльності регіональних представництв Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валентини Вельцен та Олександри Коряк і громадського монітора Владислава Онищенка було здійснено візит до комунальної установи «Вовчанський геріатричний пансіонат» (Харківська область).

Основним завданням пансіонату є забезпечення належних умов для проживання, соціально-побутового обслуговування, надання медичної допомоги громадянам похилого віку, ветеранів війни та праці, інвалідів, які потребують стороннього догляду.

Установу булу засновано у січні 2003 року як дитячий садок, але згодом було прийнято рішення пристосувати її під геріатричний пансіонат.

Комунальній заклад розрахований для проживання 102 осіб, але фактично у ньому проживають 110 осіб (61 чоловік та 49 жінок), що свідчить про незначну переповненість закладу.

Загальне враження моніторингової групи від візиту до зазначеної установи позитивне. Мешканці дуже привітні, під час спілкування з моніторами відзначали тільки позитивні зміни в установі. Атмосфера доброзичлива, створено належні умови проживання.

У пансіонаті є «сенсорна кімната» для психологічного розвантаження, у якій мешканці мають змогу насолодитися звуками класичної музики. Ця кімната була облаштована на кошти спонсорів пансіонату – Фонду Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ). Також за кошти цього Фонду геріатричним пансіонатом було придбано високотехнологічне обладнання – підйомники для маломобільних осіб.

Однак під час візиту були виявлені і певні недоліки, зокрема не забезпечений вільний доступ мешканців до питної води, користування підопічних пошкодженим посудом тощо.

Керівництву інтернату рекомендовано долучити до стендів з правовою інформацією Вовчанського геріатричного пансіонату інформацію про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, її регіональних представників і Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.