Виявлено порушення прав мешканців стаціонарних відділень терцентрів Прикарпаття

13/07/2016 12:17

Моніторингова група у складі регіонального представника Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області та представників громадськості здійснила візити до районних стаціонарних відділень територіальних центрів у селах Тишківці, Черніїв та Стецева Івано-Франківської області.

У стаціонарних відділеннях проживають люди, які з різних причин потребують піклування. Вони не скаржаться на харчування і надання медичних послуг, хоча багато мешканців купують частину ліків за свої мізерні залишки від пенсій.

Під час візитів моніторинговою групою виявлено низку порушень. Так, у стаціонарному відділенні Городенківського територіального центру соціального обслуговування (с. Тишківці) лежачі підопічні протягом тривалого часу не бувають на свіжому повітрі. Крім цього, монітори переконані, що догляд за підопічними має бути значно покращено. Вразила моніторів і відсутність меблів для зберігання одягу. Власні речі мешканці зберігають хто де: в мішку, під подушкою, на ліжку, на спинці крісла, а дехто і просто на підлозі. В установі відсутні туалетні стільці.

Виявлено також відсутність безбар’єрного простору, що ускладнює життя підопічних, які користуються засобами малої механізації.

В установах не забезпечено доступ до інформації про права людини, відсутні адреси та номери телефонів органів влади для звернень підопічних, книги та скриньки скарг і пропозицій.

Про результати своїх спостережень члени моніторингової групи поінформували керівництво територіальних центрів та надали їм рекомендації для усунення виявлених порушень.

Підготовлено акти реагування Уповноваженого з прав людини, які надсилатимуться керівництву обласної та районних державних адміністрацій.