Завершився навчальний курс «Підготовка моніторів національного превентивного механізму»

13/02/2015 12:11

У Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбулася підсумкова зустріч учасників навчального курсу «Підготовка моніторів національного превентивного механізму», що проводився в рамках проекту громадської організації «MAРT» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у співпраці з Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Навчальний курс «Підготовка моніторів національного превентивного механізму» було організовано Експертною радою з питань НПМ при Представникові Уповноваженого з питань реалізації НПМ та Всеукраїнською освітньою програмою «Розуміємо права людини».

Навчальний курс складався зі вступної дистанційної сесії, 5-денного тренінгу, дистанційної практичної роботи та підсумкової одноденної зустрічі.

У ньому взяли участь громадські активісти, які виявили бажання активно діяти у сфері захисту та підтримки прав людини, брати участь у моніторингових візитах НПМ, співпрацювати з правозахисними громадськими організаціями та виявили бажання працювати у складі груп моніторингу дотримання прав людини в місцях несвободи.

Учасники курсу, які успішно пройшли навчання, будуть рекомендовані для участі у роботі НПМ як громадські монітори.

Проект здійснюється за безпосередньої участі партнерських організацій Секретаріату Уповноваженого: Харківського інституту соціальних досліджень, Центру інформації про права людини, Асоціації незалежних моніторів місць несвободи, Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів та Гельсінського фонду з прав людини (Польща).