Чоловіки Новозлатопільської психіатричної лікарні Запорізької області ходять в однакових лікарняних піжамах

13/11/2017 12:13

Про це дізналися монітори національного превентивного механізму під час відвідання цієї психіатричної установи. Слід відзначити, що така практика застосовувалася ще у радянські часи. Але відповідно до стандарту 34 Європейського комітету з питань запобігання катуванням індивідуалізація одягу є однією з форм процесу лікування. Персонал аргументує існування таких правил тим, що це полегшує пошук пацієнта у разі його втечі з лікарні. При тому, що примусово госпіталізованих у цьому психіатричному закладі взагалі немає, оскільки такі особи госпіталізуються до лікарні м. Гуляйполе.

Новозлатопільська психлікарня знаходиться у віддаленому від районного центру селі. Розрахована лікарня на 101 пацієнта, на час візиту в стаціонарі лікувалось 88 осіб. У закладі створені умови для лікування осіб з психічними розладами: у палатах по 2-5 ліжок, є необхідні меблі, закуплено 85 нових ліжок з матрацами та тумбочками. Лікарі дотримуються вимог ведення медичної документації, з молодшим персоналом проводяться заняття з підвищення кваліфікації.

Водночас, моніторинговою групою було виявлено проблеми і недоліки, які призводять до порушення прав пацієнтів. Зокрема, відсутні двері у палатах, не дотримано вимог епідеміологічного режиму (у жіночому відділенні неналежне прибирання, недостатньо ламп для кварцування тощо), що є порушення норм чинного законодавства. Також у цьому відділенні для чоловіків роздаткова розташована дуже далеко від їдальні: у порушення санітарно-гігієнічних вимог довгим коридором персонал переносить гарячі страви на підносах повз пацієнтів, які очікують доставки їжі.

Щодо вказаних та інших проблем і виявлених недоліків будуть направлені акти реагування Уповноваженого з прав людини керівництву Міністерства охорони здоров’я України та Запорізької облдержадміністрації.