Представник Уповноваженого ініціює активізацію процесу розв’язання проблем документування ромів Закарпаття

13/11/2017 16:16

Відбулася дводенна робоча поїздка Представника Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксани Філіпішиної до Закарпатської області.

ЇЇ основною метою було виявлення проблем у документуванні ромів, пошук можливих шляхів вирішення їх доступу до документування.

Під час поїздки відвідано ромські поселення у містах Мукачеве та Берегове, проведено зустрічі з представниками місцевих органів виконавчої влади.

На зустрічах з представниками державних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування порушувались питання можливості реалізації ромами права на освіту та права на охорону здоров’я.

Окрім того, зверталась увага на необхідність невідкладного вирішення питання забезпечення ромських поселень водою.

Відвідання ромських поселень Закарпаття відбулося за підтримки представництва Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), за участі представників Міністерства юстиції України та Державної міграційної служби України.

За підсумками поїздки 9 листопада 2017 року була проведена міжвідомча нарада, в якій взяли участь представники територіальних підрозділів Міністерства юстиції та Державної міграційної служби в Закарпатській області, а також представники обласного управління освіти, культури, праці та соціального захисту населення, а також служби зайнятості.