Мешканцям Мукачівського будинку-інтернату надаються якісні соціальні, медичні та реабілітаційні послуги

13/11/2015 14:40

У цьому переконалися працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та незалежний громадський монітор національного превентивного механізму, журналіст Лариса Романюк, які  здійснили моніторинговий візит до Мукачівського дитячого будинку-інтернату в Закарпатській області.

Варто відзначити, що керівництво установи проявило максимальну відкритість під час проведення візиту. Зокрема, забезпечило можливість спілкування з вихованцями закладу та безперешкодний огляд усіх приміщень.

Загалом у будинку-інтернаті вихованцям надаються якісні соціальні, медичні та реабілітаційні послуги, створено належні побутові умови, виконуються норми харчування тощо.

Монітори відзначили домашню атмосферу закладу та добрі стосунки між вихованцями та персоналом. Зокрема, задля комфорту підопічних душові кабінки в інтернаті не тільки відокремлені перегородками, а й кожна облаштована окремою завісою. Кімнати для дозвілля та навчання забезпечені необхідним інвентарем, телевізорами, комп’ютерами та матеріалами для роботи. Також у закладі є добре обладнана спортивна зала. Крім того, вихованці, які виявляють таке бажання, мають можливість регулярно відвідувати церкву, що розташована неподалік. У закладі регулярно проводяться свята та заходи з творчої самодіяльності, в яких беруть участь вихованці закладу.

У закладі є зразкове підсобне господарство, яке значною мірою забезпечує дитбудинок власними продуктами харчування. Однак у день візиту більша частина вихованців закладу перебувала на польових роботах, у той час як за графіком були зазначені заняття у спортзалі. До того ж, зі слів підопічних, протягом дня у них немає можливості безперешкодно відпочивати у спальних кімнатах.

З недоліків, також  виявлених під час візиту, є відсутність приліжкових тумбочок у спальних кімнатах, через що вихованці не мають можливості тримати особисті речі у спальнях. За словами керівництва закладу, вони усвідомлюють цей недолік і найближчим часом запланували купівлю меблів. Також немає вільного доступу до питної води та заборонено виносити їжу з їдальні дитбудинку.

За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені відповідні акти реагування Уповноваженого з прав людини.