Інформація щодо неналежного поводження із взятими під варту особами в Старобільському слідчому ізоляторі не підтвердилась

10/10/2014 10:53

Під час моніторингового візиту працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини спільно з представниками громадськості вивчався стан дотримання прав людини у діяльності Старобільського слідчого ізолятора.

Крім того, перевірялась інформація, поширена у засобах масової інформації, а також яка надійшла до Секретаріату Уповноваженого з прав людини від міжнародних організацій, щодо побиття та жорстокого поводження з в’язнями під час їх перебування в СІЗО.

Члени моніторингової групи, до складу якої входив фахівець з судово-медичної експертизи, повідомили, що в ході конфіденційних бесід з ув’язненими від них не надійшло жодних скарг на незадовільні умови тримання, неналежне поводження з ними з боку персоналу установи або інших осіб під час перебування в ізоляторі.

Разом з тим, при вивченні медичної документації установи було встановлено, що у окремих осіб при поміщенні до ізолятора у липні-серпні поточного року були виявлені тілесні ушкодження. З цього приводу Уповноважений з прав людини листом звернулась до Генерального прокурора України для проведення відповідної перевірки і вжиття заходів прокурорського реагування.

Також було встановлено, що останнім часом не вирішується питання щодо передачі справ ув’язнених з Апеляційного суду Луганської області до Апеляційного суду Харківської області, що призводить до збільшення терміну перебування ув’язнених у слідчому ізоляторі.

На час візиту з персоналу медичної частини були присутні лише дезінфектор і фармацевт, які за своїми посадовими обов’язками не надають медичну допомогу. Створені санітарно-гігієнічні, побутові умови, а також лазне-пральне, торгівельне обслуговування ув’язнених не повною мірою відповідають вимогам законодавства.

Щодо усунення виявлених недоліків керівництву установи надані відповідні рекомендації. Детальний звіт за результатами візиту буде також спрямовано до Міністерства юстиції.