За сприяння Уповноваженого з прав людини поновлено право на житло одинокої матері з дитиною

12/06/2015 11:59

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулася громадянка Л. з проханням допомогти захистити право її та малолітнього сина на отримання житла, оскільки Комунальне підприємство житлового і комунального господарства Вишгородської міської ради не виконувало рішення Вишгородського районного суду Київської області щодо видачі ордера на житлове приміщення в гуртожитку родині заявниці.

Як наслідок, молода жінка залишилася з малолітньою дитиною без житла.

Незважаючи на те, що за законодавством України судові рішення, що набрали законної сили, обов’язкові для всіх органів державної влади та органів місцевого  самоврядування і підлягають виконанню на всій території України, комунальне підприємство умисно затягувало прийняття рішення про видачу ордера на проживання родини в гуртожитку.

Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини направлялись запити до прокуратури Вишгородського району, Головного управління юстиції у Київській області та Вишгородського районного управління ГУ МВС України в Київській області з вимогою вжити невідкладних заходів, спрямованих на виконання рішень Вишгородського районного суду та Апеляційного суду Київської області про поновлення порушеного права заявниці та її малолітньої дитини на житло.

Завдяки втручанню Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини родина громадянки Л. отримала ордер на кімнату в гуртожитку м. Вишгорода.