За сприяння Уповноваженого забезпечено право людини з інвалідністю на отримання автомобіля

12/05/2017 16:16

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на початку 2017 року звернулася мешканка Київської області Ніна З., людина з інвалідністю ІІ групи внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, щодо вирішення питання забезпечення її автомобілем.

Заявниця повідомила, що перебуває на обліку для забезпечення автомобілем в органах соціального захисту населення з 2013 року. Ще у листопаді 2016 року до структурного підрозділу соціального захисту населення для неї як гуманітарна допомога з-за кордону надійшов автомобіль. Проте кілька місяців, протягом яких автомобіль перебував на митниці Державної фіскальної служби, питання передачі цього автомобіля у її користування не вирішувалося, що і спонукало її звернутися до Уповноваженого з прав людини.

У рамках провадження Уповноваженого з прав людини, відкритого за зверненням заявниці, було направлено відповідне звернення до Міністерства соціальної політики України, яке, в свою чергу, звернулося до Київської обласної державної адміністрації щодо вжиття належних заходів реагування.

За результатами вжитих заходів, автомобіль, що надійшов для заявниці як гуманітарна допомога з-за кордону, був визнаний гуманітарною допомогою та на початку квітня 2017 року переданий їй у користування.