Посадову особу ЦНАП районної адміністрації м. Києва визнано винною у вчиненні адмінправопорушення

12/05/2015 10:54

На підставі інформації про можливе порушення вимог законодавства про захист персональних даних, опублікованої в мережі Інтернет у грудні 2014 року, було проведено перевірку Центру надання адміністративних послуг районної у м. Києві державної адміністрації (ЦНАП). Під час перевірки встановлено, що в приміщенні ЦНАП через вивішування листів із відповідними списками поширювалася інформація про осіб, які звернулися за отриманням адміністративних послуг. Зокрема, за оформленням паспорта громадянина України (вклейка фото у паспорт, реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання, зміна прізвища, облік дитини тощо). При цьому зазначені особи не давали своєї згоди на таку обробку, а саме – на оприлюднення їх персональних даних.

Таким чином, вказані дії (оприлюднення списків) призвели до порушення прав 312 осіб (суб’єктів персональних даних), а саме: права, передбаченого пунктом 7 частини 2 статті 8 Закону України «Про захист персональних даних» («права суб’єкта персональних даних»), згідно з яким кожен суб’єкт персональних даних має право на «захист своїх персональних даних від незаконної обробки та випадкової втрати, знищення, пошкодження у зв’язку з умисним приховуванням, ненаданням чи несвоєчасним їх наданням, а також на захист від надання відомостей, що є недостовірними чи ганьблять честь, гідність та ділову репутацію фізичної особи».

За порушення вимог законодавства про захист персональних даних Представником Уповноваженого з прав людини Маркіяном Бемом було складено та направлено до суду протокол про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 188-39 «Порушення законодавства у сфері захисту персональних даних» Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Дослідивши матеріали справи, Дніпровський районний суд м. Києва визнав винною посадову особу ЦНАП у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 188-39 КупАП. Водночас, провадження у справі закрито у зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення до моменту розгляду справи.