У Миколаєві обговорювали питання запобігання і протидії домашньому насильству

12/03/2018 13:07

6 березня 2018 року на запрошення Другого миколаївського місцевого центру з надання БВПД регіональний представник Уповноваженого у Миколаївській області Світлана Перебийніс взяла участь у робочій зустрічі з працівниками органів та установ, на які покладаються функції у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.

Під час обговорення норм Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» щодо надання безоплатної вторинної допомоги особам, які постраждали, Світлана Перебийніс привернула увагу до того, що аби отримати таку допомогу, особа повинна надати підтверджувальний документ, але через відсутність підзаконних актів механізм надання таких документів не врегульовано.

Регіональний представник Уповноваженого поінформувала присутніх про необхідність ратифікації Україною Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству – так званої Стамбульської конвенції. Вона була розроблена ще у 2011 році в Стамбулі й набула чинності у 2014 році. Україна підписала документ, проте досі його не ратифікувала.

За результатами робочої зустрічі учасники досягли домовленості підготувати посібник для осіб, які постраждали від домашнього насильства. Крім цього, учасники круглого столу домовились про здійснення спільних правопросвітницьких заходів та участь у функціонуванні мобільних точок доступу до правової допомоги.