У відділенні паліативної та хоспісної допомоги Лебединської центральної районної лікарні Сумської області задовільні умови проживання

12/03/2018 16:42

Моніторинговою групою у складі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Сумській області, працівника Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини та громадського монітора здійснено візит без попередження до відділення паліативної та хоспісної допомоги Лебединської центральної районної лікарні Сумської області.

Це  відділення розташоване в окремій одноповерховій будівлі поблизу основної будівлі районної лікарні. Умови в палатах задовільні: усі ліжка функціональні, наявні протипролежневі матраци, душова кімната пристосована для ліжкових хворих і людей з інвалідністю, відсутні міжкімнатні пороги. Всі пацієнти мають доступ до питної води.

Слід відзначити, що персонал відділення обізнаний про актуальні зміни у законодавстві стосовно надання паліативної допомоги, періодично проходить курси підвищення кваліфікації. У відділенні проводиться оцінка больового синдрому, за необхідності людям призначають опіоїдні анальгетики. Крім цього, існує практика, коли пацієнтів, у яких немає родичів, влаштовують до установ соціального захисту населення.

Проте моніторинговою групою зафіксовано, що у відділенні більше року перебувають особи, які не є паліативними хворими. Через недостатнє фінансування пацієнти та їхні родичі вимушені купувати необхідні медикаменти, а також щомісячно надавати кошти на закупівлю миючих засобів. Крім цього, у відділенні не дотримуються вимог гігієни ліжково хворих пацієнтів.

Звіт за результатами візиту разом із відповідними пропозиціями щодо усунення недоліків буде направлено до Міністерства охорони здоров’я України та Сумської обласної державної адміністрації.