Повторний моніторинговий візит засвідчив позитивні зміни в діяльності психіатричної лікарні

12/01/2015 16:47

Координатором зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області Вірою Яковенко та монітором НПМ Дмитром Яковенком спільно з групою стажерів НПМ Світланою Калініченко, Костянтином Ключарьовим та Євгеном Соловйовим у рамках реалізації національного превентивного механізму було здійснено моніторинговий  візит до Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні ім. О.Ф. Мальцева.

Першочерговим завданням візиту була перевірка наявності змін на виконання рекомендацій, наданих керівництву закладу після попереднього моніторингу.

Під час відвідування дитячого відділення монітори зазначили, що прогулянковий дворик перебуває у належному стані, обладнано сенсорну кімнату. Незважаючи на проведений частковий ремонт, заклад потребує проведення подальших ремонтних робіт.  

Позитивне враження на моніторів справило геронтопсихіатричне відділення паліативної допомоги № 7, а саме: чисті приміщення, належна вентиляція, відповідні умови надання допомоги хворим. Однак хворі не забезпечені підгузками, що призводить до надмірної зношеності постільної білизни. За словами медичного персоналу, білизну замінюють в середньому 8 разів на добу за потребою.

У вказаному відділенні також обладнано навіс над прогулянковим двориком для захисту від атмосферних опадів, розбито квітник, а також заплановано подальше облаштування.

Виявлені під час візиту негативні та позитивні факти після детального аналізу будуть направлені у вигляді рекомендацій керівництву установи та відповідним органам державної влади.