Посадовій особі Івано-Франківської міськради вказано на неприпустимість дискримінаційних висловлювань

12/10/2017 11:27

Під час моніторингу засобів масової інформації щодо стану дотримання прав людини у всіх сферах суспільних відносин було виявлено інтерв’ю директора Департаменту освіти і науки Івано-Франківської міської ради Ігоря Смаля, в якому наявні дискримінаційні висловлювання щодо педагогів пенсійного віку.

Так, в інтерв’ю автор зазначає, що освітня реформа можлива лише за участі молодих педагогів, оскільки вчитель, який пропрацював у школі 20-30 років, не зможе викладати матеріал за новими методами та технологіями.

У зв’язку з цим, працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на ім’я Івано-Франківського міського голови було направлено листа, в якому наголошено на тому, що такі висловлювання є дискримінаційними, оскільки в них присутнє стереотипне уявлення про те, що педагоги пенсійного віку не в змозі опанувати нові методики та технології, що є проявом ейджизму, тобто дискримінації людини на підставі її віку.

Також звернуто увагу на те, що відповідно до Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» дискримінація за ознакою віку, тим більше з боку посадових осіб державних органів, органів місцевого самоврядування забороняється.

За результатами розгляду листа, Івано-Франківська міська рада повідомила про проведену роз’яснювальну роботу з посадовими особами міської ради щодо неприпустимості дискримінаційних висловлювань та надала запевнення у суворому дотриманні принципів недискримінації у подальшій роботі.