За сприяння Уповноваженого поновлено право дітей, позбавлених батьківського піклування, на проживання в сім’ї

11/10/2017 13:17

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надійшло звернення від Анастасії А., яка є неповнолітньою та має статус дитини, позбавленої батьківського піклування. Дівчинка звернулася до Уповноваженого з проханням допомогти поновити її право на спілкування з рідним братом Олександром А.

У ході провадження було з’ясовано, що її брата було влаштовано до Київського міського центру соціально-психологічної реабілітації, проте Анастасії не дозволялося спілкуватися з братом та відвідувати його в цьому закладі.

Представники Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області це пояснили тим, що з громадянки К. було знято опіку над дітьми. Як наслідок, Олександра було вилучено з родини та поміщено до Центру соціально-психологічної реабілітації, а Анастасія А. за власним бажанням залишилась в опікунській родині.

Працівники Секретаріату Уповноваженого з прав людини зустрілися з Олександром та з’ясували його думку щодо цієї ситуації. Окрім того, була здійснена перевірка дотримання Києво-Святошинською райдержадміністрацією як органом опіки і піклування вимог законодавства у вирішенні питання захисту прав та інтересів цих дітей.

Наразі Києво-Святошинською районною державною адміністрацією переглянуто рішення про зняття з громадянки К. піклування над неповнолітніми дітьми Анастасією А. та Олександром А. та прийнято нове розпорядження про призначення громадянки К. піклувальником над дітьми.

Таким чином, за сприяння Уповноваженого право дітей на проживання в сім’ї піклувальника поновлено.