За сприяння Уповноваженого з прав людини поновлено право дитини на отримання паспорта громадянина України

10/07/2015 15:38

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулася Віта Б. в інтересах своєї неповнолітньої доньки Вероніки щодо затягування у видачі  паспортного документа.    

У зверненні зазначалося, що після досягнення 16-річного віку неповнолітня звернулася до Деснянського районного відділу Головного управління ДМС у м. Києві з метою оформлення паспорта громадянина України. У процесі розгляду документів було з’ясовано, що на момент народження дитини її мати мала громадянство Російської Федерації, і ця обставина спричинила затримку у видачі документу.

У ході провадження було з’ясовано, що  відповідно до вимог ч. 2 ст. 14 Протоколу до Конвенції про правову допомогу та правові відносини по цивільним, сімейним та кримінальним справам, було направлено клопотання щодо витребування копії актового запису про народження матері дитини з Норильського територіального відділу РАЦС Красноярського краю Російської Федерації.

Крім того було з’ясовано, що під час державної реєстрації дитини після її народження Барським районним відділом РАЦС Вінницької області доньку заявниці було зареєстровано з помилкою у прізвищі. 

За результатами вжитих Секретаріатом Уповноваженого з прав людини заходів, питання щодо внесення змін до актового запису про народження вирішено по суті.

Наразі Вероніка Б. отримала паспорт громадянина України.