Завдяки втручанню Уповноваженого поновлено право заявника на відкриття виконавчого провадження з примусового виконання судового рішення

10/04/2017 15:17

У грудні 2016 року до Уповноваженого з прав людини звернувся киянин, громадянин К., зі скаргою на неправомірні дії працівників Дарницького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві, які станом на день звернення до Уповноваженого не зареєстрували його заяву від 16.11.2016 про відкриття виконавчого провадження. Відтак, не було відкрито виконавче провадження щодо виконання рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 15.03.2016 про зобов’язання уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» розглянути по суті звернення громадянина К. та надати на нього відповідь відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян».

Уповноважений з прав людини звернулася до начальника управління ДВС Головного територіального управління юстиції у місті Києві для перевірки та вжиття відповідних заходів реагування, спрямованих на своєчасне та повне виконання судового рішення.

До Уповноваженого надійшов лист-відповідь згаданого Управління ДВС, у якому повідомлено, що 18.01.2017 державним виконавцем нарешті прийнято постанову про відкриття виконавчого провадження з примусового виконання вказаного рішення суду. Повідомлено також, що протягом січня-лютого 2017 року державним виконавцем вже здійснено виклик учасників виконавчого провадження, та що подальше виконання рішення суду буде організовано згідно з вимогами чинного законодавства.

Також вказаним управлінням повідомлено, що працівника ДВС, з вини якого допущено несвоєчасне відкриття виконавчого провадження, притягнуто до дисциплінарної відповідальності.