За сприяння Уповноваженого захищено право дітей на гідне ставлення до них у навчальному закладі

10/02/2017 16:04

Останнім часом у друкованих засобах масової інформації та в телевізійному ефірі з’являються публікації та репортажі про факти насильства над дітьми в закладах освіти та необхідність гідного ставлення до дітей з боку педагогічних працівників.

Заклади освіти відіграють одну з ключових ролей у процесі соціалізації особистості, її становленні і розвитку. Відповідно, педагоги повинні забезпечувати умови, які б сприяли утвердженню людської гідності дитини та її розвитку. Тим прикріше, коли випадки порушення прав дітей на гідне ставлення трапляються саме з боку самих вчителів.

Нерідко ця проблема порушується і у зверненнях, які надходять до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Так, до Омбудсмана звернувся громадянин Т. щодо захисту від приниження честі і гідності його дітей з боку педагогічних працівників Таращанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Як реагування на запит Уповноваженого за вказаним зверненням, відділом освіти Таращанської райдержадміністрації було створено робочу групу та з виїздом до навчального закладу перевірено викладені у зверненні факти.

За результатами здійсненої перевірки адміністрацію школи зобов’язано посилити контроль за створенням у навчальному закладі належних умов для якісного навчання та виховання учнів, забезпечення їхніх прав і свобод. Також до дисциплінарної відповідальності притягнуто директора навчального закладу, заступника директора з навчально-виховної роботи, вчителя початкових класів, соціального педагога та вихователя групи продовженого дня.

Родині заявника були принесені вибачення.