Умови в інтернаті настільки жахливі, що зовсім не дивним виглядає бажання підопічних тікати звідти

10/11/2015 14:35

Такого висновку дійшла громадський монітор національного превентивного механізму Ірина Максимова, яка разом із  регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого з прав людини у Тернопільській області Володимиром Шевченком відвідала  без попередження Бережанський психоневрологічний інтернат Тернопільської області.

Монітори виявили, зокрема, двох чоловіків у «карцері», які  безпідставно, невідомо за які провини, перебували  у нелюдських умовах.  Закрита тісна кімната з металевою решіткою на дверях була зачинена на замок без електричного освітлення і доступу свіжого повітря та води.  Замість туалету – відро для справляння природних потреб. У кімнаті жахливий різкий запах випорожнень.  Обидва підопічні перебували  у жахливому стані, невідомо коли мились. З їхніх слів, одного помістили на початку жовтня через конфлікт з водієм  директора, який побив підопічного,  а інший  перебував у «карцері» з 20 жовтня  через те, що хотів втекти з інтернату.

Майже 70 чоловіків взагалі не мали спідньої білизни. Також у підопічних  був відсутній  верхній одяг, предмети особистої гігієни. У приміщеннях антисанітарні умови. Не виконуються норми пожежної безпеки.  Персонал інтернату недостатньо обізнаний щодо своїх обов’язків та халатно до них ставиться.

Більш детальна інформація про ці та інші порушення, виявлені під час моніторингового візиту, відображена у звіті, витяг з якого буде направлений  керівництву Мінсоцполітики та облдержадміністрації.

Оскільки було виявлено факти  незаконного позбавлення волі та жорстокого поводження з підопічними, негайно було повідомлено прокуратуру області та поліцію, в установі залишилась працювати слідча група.

Наразі прокуратурою Бережанського району Тернопільської області вирішується питання про внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань