Представник Уповноваженого зустрівся в Страсбурзі з Постійним представником України при Раді Європи

22/01/2019 18:23

Представник Уповноваженого у справах захисту прав військовослужбовців Олег Трохименко разом з рідними військовополонених моряків зустрівся з Постійним представником України при Раді Європи Дмитром Кулебою.

На зустрічі були присутні представники правозахисних організацій.

Основними питаннями, які обговорювалися, були: стан дотримання прав людини в Криму, звільнення та захист українських військовополонених та політичних в’язнів.

Зокрема, зазначалося про подання індивідуальних скарг до ЄСПЛ та заяв до Міжнародного суду ООН.

Олег Трохименко зазначив, що Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини здійснюється моніторинг дотримання прав громадян України, які утримуються в місцях несвободи на території Російської Федерації та тимчасово окупованій території України. А також продовжується робота щодо відновлення прав військовополонених моряків.

Родичі українських військовослужбовців звернули увагу на стан здоров’я полонених моряків і на те, що трьом пораненим необхідна кваліфікована медична допомога.

Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба відзначив співпрацю з Офісом Омбудсмана в питаннях політв’язнів та військовослужбовців, які потрапили в полон до Російської Федерації.

В свою чергу, Посол розповів про заходи, які вживаються Представництвом у цих питаннях.

Окрім цього, він додав, що в проекті резолюції «Ескалація напруження навколо Азовського моря та Керченської протоки та загрози європейській безпеці» будь міститися конкретні вимоги до Російської Федерації невідкладно звільнити українських моряків та забезпечити отримання ними необхідної медичної, юридичної і консульської допомоги.